PasjanseKomputery przenośne oraz stacjonarne służą nam do wielu przeróznych rzeczy. Niewątpliwie jedną z nich jest wykorzystywanie tych urządzeń do szeroko pojętej rozrywki. Czy to do ściągania i słuchania plików muzycznych ,czy też przeglądania róznych fotek i filmików. Jednak najważniejsze słowo należy do gier, a w szczególności gier on-line.Z roku na rok są one coraz bardziej rozbudowane i coraz lepszej jakości. Wsród wielu różnych gier swoich zwolenników mają również gry karciane , a w szczególności pasjanse. Pasjans to gra wykorzystująca klasyczne karty w czterech kolorach. Na całym świecie istnieje bardzo wiele odmian pasjansów ,niektóre z nich są bardzo popularne i często grane. Inne są niezbyt zrozumiałe i ma ło atrakcyjne ale też posiadają swoich fanów. Najpopularniejszą bez wątpienia odmianą pasjansa jest pasjans pająk znany również z windowsa. Do troche mniej popularnych należą pasjans freecell, czy pasjans sułtan z wieloma odmianami.

Gry logiczneInternet to miejsce w którym nieustannie poszukujemy aktualnych informacji przydatnych w życiu prywatnym i zawodowym. Internet to również miejsce ,gdzie w wolnych chwilach znajdziemy odpowiadającą naszym upodobaniom rozrywkę. Do dyspozycji mamy strony prezentujące najnowsze filmy czy pliki mp3 ,a także bardzo wiele witryn oferujących rozrywkę w postaci gier online lub gier w trybie multiplayer. Bardzo duża ilośc darmowych gier dostęnych w różnych serwisach pozwala na znalezienie wartościowych pozycji również dla co bardziej wybrednych fanów gier online. Do takich właśnie pozycji zaliczyć możemy niewątpliwie gry logiczne znajdujące się w co bardziej wartościowych serwisach. Gry logiczne to grupa bardzo ciekawych gier w których to nie szybkość i refleks są najważniejsze ,ale zdolność logicznego myślenia. Przydatna jest również zdolność przewidywania i planowania naszych kolejnych ruchów co w przypadku niektórych gier jest bardzo ważna sprawą. Publikowane w internecie gry logiczne online podzielić można na kilkanaście kategorii tematycznych. Wsród darmowych gier logicznych znajdziemy bardzo wiele pozycji przedstawiających stare i dobrze znane gry planszowe zaadoptowane do świata wirtualnego na potrzeby i dla przyjemności internautów.

Gry onlineChłopcy często szukają w Internecie darmowych gier odpowiadających ich zainteresowaniom. Gry online stworzone z myslą o męskiej części użytkowników internetu to głównie gry wyścigowe, gry strzelanki, gry akcji, gry bijatyki i to właśnie po gry z tych kategorii sięgają oni najczęściej. Nic tak nie fastynuje chłopców jak różnego rodzaju wyścigi, podczas których mogą sprawdzić swój refleks i spostrzegawczość. Prym wśród tej grupy gier wiodą gry samochodowe występujące w wielu różnych odmianach. Popularne gry samochodowe dają możliwośc swobodnej jazdy po wirtualnym mieście, lub rozwijania kariery jako uczestnik nielegalnych wyścigów ulicznych bądź jako profesjonalny kierowca rajdowy. W śród tej ogromnej liczby gier znajdziemy też typowe gry wyścigi polegające głównie na dotarciu do lini mety jako pierwszy lub osiągnięciu jak najlepszego czasu. Chłopcy równie często sięgają też po gry strzelanki lub gry przygodowe w ,których szybka akcja przeplata się z walką o przetrwanie. Dużą grupę miłośników mają też gry sportowe online dzięki ,którym można spróbować swoich sił w wielu bardzo popularnych dyscyplinach sportowych. Tutaj niewątpliwie najpopularniejsze są różnego rodzaju darmowe gry związane z piłką nożną dające nam możliwośc grania w dowolnym klubie i pokierowania karierą wybranego przez nas zawodnika.

Gry dla dziewczynDziewczynki bardzo często sięgają dzisiaj po darmowe gry online opublikowane w Internecie. Wydawało by się ,że gry komputerowe to przede wszystkim domena chłopców. I tak może rzeczywiście było do niedawna. Obecnie tworzy się typowe gry dla dziewczyn dostrzegając ,dla nich bardzo dużą grupę odbiorców. Gry dla dziewczyn różnią się tematycznie od innych gier dostępnych w sieci. Dziewczęta gustują w grach online w których fabuła nawiązuje do tradycyjnych zabaw znanych z realnego świata. Prym wiodą tutaj gry o tematyce gotowanie i przyrządzanie potraw lub obsługa klientów w restauracji, bardzo popularne są również gry w ,których można wcielić się w rolę niańki lub opiekunki. Nie możemy również zapomnieć o całej masie gier związanych z poprawianiem wyglądu takich jak bardzo popularne: przebieranki, ubieranki, makijaż, fryzjer, manicure, moda ślubna i inne. Tak bogata różnorodność gier skierowanych wyłącznie do dziewczyn powoduje, że z pewnością każda z nich znajdzie gry odpowiadające jej zainteresowaniom oraz gustowi. Można łatwo zauważyć ,że popularne gry dla dziewczynek muszą być efektowne i kolorowe oraz dopracowane graficznie.