Wyprawa do lasu to przyjemność dla rodziców. A dla dzieci? Maluchy często narzekają na kłujące igły i szyszki. Ale da się wymyślić dla nich również bezpieczną zabawę.

Zabawy w lesie

W piaszczystym lesie iglastym można bawić się za pomocą foremek i wiaderka. Takie miejsce możne służyć jako piaskownica i zająć dziecko na długo.

Zabawy dla dzieci w lesie
Zabawy dla dzieci w lesie

Możemy też bawić się w poznawanie roślin. Warto poprosić dziecko, by przyniosło kilka różnych listków. Starsze dzieci mogą je potem namalować lub odbić w zeszycie po pomalowaniu farbami. Może to być też okazja do stworzenia pierwszego zielnika.

Poznawanie roślin

Istnieją też zabawki linowe. Wystarczy rozwiesić je w odpowiedni sposób pomiędzy drzewami, by dziecko zyskało małpi gaj, po którym będzie mogło się wspinać.

Małpi gaj
Małpi gaj

Z szyszek i patyczków można też tworzyć ludziki, które posłużą do dalszej zabawy w lesie. Mniejsze dzieci warto posadzić na kocu, dając im tym samym bezpieczną strefę do zabawy.

Co robić w ogrodzie?

Wystarczy trochę miejsca w ogrodzie, by stworzyć boisko. Przenośne bramki czy kosze sprawiają, że nie musi ono być trwałe. Później wystarczy piłka i rodzeństwo będzie zajęte przez długi czas.

zabawa dla dzieci w ogrodzie
Zabawa dla dzieci w ogrodzie

Ringo i badminton to kolejne zabawy dla całej rodziny, do których wystarczy sprzęt za kilka złotych. Warto tylko wystrzegać się plastikowych talerzy i bumerangów, które sprzyjają kontuzjom.

Badminton to sport doskonały nawet dla najmniejszych dzieci

Na trawie można rozłożyć też bule lub kręgle. To prosta zabawa nawet dla małych dzieci, którym nie grozi przy tym skaleczenie.

Bule - gra dla dzieci w ogrodzie
Bule – gra dla dzieci w ogrodzie

W ogrodzie można też pobawić się w słuchanie odgłosów ptaków. Można też kolorować lub rysować ptaszki, a nawet lepić je z masy czy plasteliny. Zabawy, które w domu wywołałyby bałagan, w ogródku nie zrobią takich szkód. Można też na podstawie oglądania kwiatków robić zielniki i wspólnie malować. Między drzewami można zawiesić kolorowy łańcuch ręcznej roboty.

Czytanie książek w ogrodzie dla dzieci
Czytanie książek w ogrodzie dla dzieci

W przypadku, gdy jest zbyt zimno lub deszczowo, poszukaj najlepszych sal zabaw dla dzieci w pobliżu.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.