Animator dostarcza dzieciom rozrywki podczas urodzin, kinderbali, pikników. Organizuje im czas w trakcie przyjęć, aby nie nudziły się i wesoło spędziły czas. Zawód animatora zabaw dla dzieci zyskuje na popularności. Czasy, kiedy na imprezach zabawy wymyślała zabawna ciocia czy pomysłowy wujek, odchodzą do lamusa. Chcesz skorzystać z usług animatora dziecięcego po raz pierwszy? Sprawdź, czego możesz się spodziewać oraz jak dokonać właściwego wyboru.

Ile będzie mnie to kosztować?
Rozbieżność cen usług poszczególnych animatorów jest naprawdę duża. Stawki najtańszych z nich rozpoczynają się już od kilkunastu złotych za godzinę, ale znajdziemy również takich, których godzina pracy będzie nas kosztować 200 zł. Wielu animatorów to osoby młode – studenci lub uczniowie, dla których praca ta ma charakter dorywczy, a często jest nawet pierwszym doświadczeniem zawodowym. Zatrudnienie takiej osoby – jeśli nie prowadzi ona firmy ani nie współpracuje z żadną agencją – wiąże się zwykle z mniejszymi wydatkami. Korzystając z usług agencji eventowej, musimy oczywiście liczyć się z wyższymi kosztami.
Pamiętaj jednak, aby przy wyborze animatora dla dzieci nie kierować się głównie ceną.
Co z materiałami?
Decydując się na najtańszą usługę, musisz mieć na uwadze, że cena nie obejmuje materiałów. Materiały i sprzęt do animacji trzeba będzie zorganizować we własnym zakresie lub opłacić oddzielnie. Ich zakup to koszt, którego osoba pracująca za niewielką stawkę – co zrozumiałe – nie będzie miała z czego pokryć. Ilość oferowanych przez taniego animatora atrakcji ze względu na okrojoną ilość akcesoriów prawdopodobnie będzie ograniczona, a co za tym idzie, część dzieci może się po prostu nudzić.

Rozmowa z animatorem
Przy wyborze animatora zwróć uwagę na jego podejście do dzieci i zaangażowanie. Warto przeszukać internet, by zasięgnąć opinii innych na temat danego animatora, lub zdecydować się na poleconego przez znajomych. Bardzo pomocna będzie rozmowa z kandydatem, zwłaszcza taka twarzą w twarz, podczas której dość łatwo wybadać, czy dana osoba ma predyspozycje do pracy z dziećmi, czy zajmuje się tym z pasji czy raczej z przypadku. Przekaż animatorowi informacje na temat liczby dzieci biorących udział w imprezie, ich wieku, płci, zainteresowań oraz przybliżonego czasu trwania eventu. Wiedza ta pozwoli dopasować atrakcje do potrzeb uczestników i odpowiednio rozplanować je w czasie.

Czy doświadczenie ma znaczenie?
Doświadczenie, choć istotne, bywa czasem przeceniane – nie zawsze przemawia na korzyść animatora. Animator z wieloletnim stażem może oferować dzieciom niezmiennie te same zabawy, wpaść w monotonię, nie rozwijać swoich umiejętności, podczas gdy osoba początkująca w tej profesji wykaże się niejednokrotnie większą kreatywnością i świeżym spojrzeniem.

Czy do tego kończy się jakąś szkołę?
Animator nie musi posiadać żadnego wykształcenia kierunkowego. Wystarczą takie cechy jak kreatywność, cierpliwość, stanowczość, pewność siebie, poczucie humoru, pozytywne nastawienie do dzieci. Niemniej jednak osoba legitymująca się wykształceniem pedagogicznym lub absolwent jednego z kierunków artystycznych ( np. tańca, choreografii, rysunku, sztuk wizualnych) w roli animatora wydaje się być połączeniem doskonałym.

Czy na pewno się zjawi?
Z animatorami – podobnie jak z zamawianymi do domowych usterek i remontów majstrami – może być różnie. Zdarza się i tak, że umówiona godzina mija, a czlowieka ani widu, ani słychu. Aby nie pozostawić dzieci na przysłowiowym „lodzie”, postaraj się spisać z animatorem umowę, w której zostaną określone konsekwencje za niedopełnienie postanowień. Na pewno będzie to bodziec bardziej mobilizujący do przybycia na zlecenie niż same ustne ustalenia.
Oferujesz usługę animatora dziecięcego? Zarejestruj się na stronie www.atrakcjedladzieci.pl jako wykonawca, znajdź ciekawe zlecenia i zwiększ swoje dotychczasowe dochody lub zacznij zarabiać, dając dzieciom radość! Na naszej platfornie codziennie znajdziesz wiele nowych ogłoszeń z różnych kategorii na terenie całego kraju.
Comments