Wiosna i lato to czas, w którym chętnie spędzamy czas poza domem na świeżym powietrzu. Spacer z dzieckiem to niejednokrotnie wyzwanie, z którym musi się zmierzyć każdy rodzic, zwłaszcza taki który posiada dosyć ruchliwą pociechę. Aby uatrakcyjnić dziecku taka wyprawę można zabrać ze sobą coś co pozwoli rozładować nadmiar energii oraz zamieni zwykły spacer w świetna zabawę. 

Rowerek trójkołowy to dobra alternatywa dla wózka na spacerze. Rowerki te często wyposażone są w kierownice dla rodzica, dzięki której możemy sterować w którym kierunku będzie podążać nasza pociecha. Posiadają tzw. „wolne koło” dziecko może pedałować nie napędzając rowerka. Wiele modeli posiada również rozkładane siedzisko, dzięki czemu drzemka na spacerze również jest możliwa. Dodatkowo zaleta siedziska jest podparcie kręgosłupa dziecka. 

dziecko_na_rowerku
Rowerek biegowy

Dla małych dzieci dobrym wyborem będzie na początek rowerek biegowy, który różni się od zwykłego rowerka jedynie tym, że nie posiada pedałów. Dziecko może samodzielnie ruszać kierownica i poruszać się odpychając się od podłoża stopami. Zaletom takiego pojazdu jest wzmacnianie mieśni oraz trenowanie równowagi przez dziecko, co ułatwi mu w późniejszym czasie naukę jazdy na rowerku dwukołowym. W taki sprzęt można zaopatrzyć dziecko już około 2 roku życia. 

Dobrym rozwiązaniem jest również hulajnoga, która jest mała, kompaktowa i można ją ze sobą wszędzie zabrać. Wiele modeli na początek wyposażonych jest w siedzisko, dzięki czemu hulajnoga zmienia nam się w rowerek biegowy. Siedzisko jest łatwe w demontażu co ułatwia początkową naukę dla dziecka. Hulajnoga ma również zbawienny wpływ na zdrowie naszego dziecka: kształtuje zmysł równowagi i koryguje postawę ciała, wzmacnia mięśnie brzucha i grzbietu oraz pobudza lewą i prawą półkulę mózgu – wpływa na rozwój językowy dziecka (ośrodki równowagi i mowy znajdują się w tej samej części mózgu).

dziecko_na_hulajnodze
Hulajnoga

Naukę jazdy na rolkach mogą rozpocząć już nawet trzylatki, jest to jedna z najprzyjemniejszych aktywności. Zaletą jest to, że sprzęt jest mały kompaktowy i zmieści się w plecaku. Jazda na rolkach wzmacnia mięśnie nóg i pośladków nie obciążając przy tym stawów, poprawia koordynacje ruchową i dotlenia organizm. 

Aktywność fizyczna jest ważna na każdym etapie życia, spędzanie czasu z naszym dzieckiem na świeżym powietrzu zbawiennie wpływa na jego zdrowie, umysł oraz rozwój. Należy pamiętać o tym aby zaopatrzyć swoją pociechę w kask oraz ochraniacze, tak aby zabawa była nie tylko odprężająca ale również bezpieczna. 

Zachęcajcie swoje dzieci do ruchu bo to zaprocentuje na przyszłość. Przyzwyczai dziecko do ruchu i wyrobi dobre nawyki. 

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.