Ulubioną atrakcją dla moich synów na śląsku jest LEŚNY PARK NIESPODZIANEK w Ustroniu. Pierwszy raz pojechaliśmy tam, gdy mój najstarszy syn Jasiek miał roczek. Zachwycał się zwierzątkami w książkach i postanowiliśmy pokazać mu, że te istoty naprawdę istnieją. Od tamtej pory co roku tam jeździmy. Dla nas jest to świetna forma spędzenia wolnego czasu i edukacji dla naszych pociech. 

Huśtawka z buziaczkiem

Tym co wyróżnia ten park jest możliwość obcowania z naturą. Tutaj jest inaczej niż w przeciętnym ogrodzie zoologicznym, bo natura sama przybiega do nas na wyciągnięcie ręki. Sarenki, daniele, lamy i kozy – te zwierzęta czekają tuż za kasami. Odważnie podchodzą do turystów, szczególnie tych, którzy w kasie zakupili specjalnie dla nich przygotowaną karmę (kosztuje jedynie 3 zł). Chłopcy mają niesamowitą frajdę! Są również zwierzęta w zagrodach – świnki, ptaki, borsuki, a nawet kózki.

Karmienie małych kózek
Karmienie aplaki

Świetną atrakcją dla Jasia i Frania były Alpaki, które mogli karmić! Leśny Park Niespodzianek to nie tylko zwierzęta, ale również duży i niezwykle atrakcyjny plac zabaw.

Na dzieciaki czekają: huśtawki, batuty, zjeżdżalnie oraz niesamowita przygoda w suchym basenie z tysiącami kolorowych piłeczek. Dla starszych: trampoliny, karuzele, linowego pająka do trenowania wspinaczki oraz przejażdżkę na mini tyrolce.

Karuzela chomika

Moim synom najbardziej spodobała się atrakcja na placu zabaw „karuzela chomika „Z terenu Leśnego Parku Niespodzianek i jego miejsc widokowych podziwiać możemy przepiękny krajobraz Beskidu Śląskiego. Na przeciwległym paśmie górskim wyłania się szczyt góry Czantoria (995 m.n.p.m.). Bliźniaczy szczyt Mała Czantoria (866 m.n.p.m.) również zasługuje na nasz podziw. W kierunku północno-zachodnim patrzeć możemy na górę Chełm (464 m.n.p.m.) z której obserwować możemy wiosenne i jesienne migracje ptaków. Na pewno będziemy tam wracać

Taras widokowy

Judyta – Praca konkursowa

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.