Urodziny to niewątpliwie jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w roku. Warto więc tak zorganizować imprezę urodzinową, aby zapadła na długo w pamięć zarówno solenizantowi, jak i jego gościom.  

Organizacja wymarzonych urodzin dla dziecka w domu wymaga od rodziców dużo zaangażowania oraz czasu. Trzeba zadbać o dekoracje, skompletować menu, zaplanować atrakcje. Nie w każdym domu znajdzie się przestrzeń na taką imprezę, zwłaszcza jeśli ilość uczestników jest spora. Gdy syn lub córka pożegna już gości, musisz przygotować się na długie sprzątanie. 

Dlatego urodziny w sali zabaw, gdzie wszystkim zajmie się obsługa, są rozwiązaniem bardzo wygodnym dla rodziców, a dla dzieci o wiele ciekawszym niż domowe przyjęcie. Zbliżają się urodziny Twojego dziecka i zamierzasz wybrać tę opcję? Zobacz, jakie daje ona możliwości.

Zabawa z animatorem czy samodzielna?

Dzieci mają różne oczekiwania co do przebiegu swoich urodzin – jedno chce, aby ktoś poprowadził jego imprezę, zorganizował czas, i pochłoną je zabawy przygotowane przez animatora. Drugie woli bawić się samodzielnie, bez „kierownika imprezy” i bez scenariusza, korzystając ile się da z tego, czym sala zabaw na co dzień bogata, czyli baseny z kolorowymi kulkami, trampoliny, zjeżdżalnie.

Stąd większość takich miejsc, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych solenizantów, oferuje kilka różnych pakietów urodzinowych, z których jedne uwzględniają obecność animatora na imprezie, a inne nie. Opcja urodzin z animatorem obejmuje zazwyczaj takie atrakcje jak malowanie twarzy, robienie tatuaży brokatowych, skręcanie zwierzątek z balonów czy puszczanie dużych baniek mydlanych. Poza pakietem można wybrać jeszcze inne, dodatkowo płatne atrakcje, np. rozbijanie piniaty czy wizytę żywej maskotki.

Jeśli wolisz zamówić animacje dla dzieci we własnym zakresie, zapytaj obsługę sali zabaw, w której planujesz wyprawić dziecku urodziny, czy akceptuje takie rozwiązanie. Niektóre sale zabaw dopuszczają możliwość zaproszenia na imprezę animatora z zewnątrz, jeśli rodzic chce skorzystać z usług sprawdzonej już lub poleconej przez kogoś agencji animatorów.

A może urodziny tematyczne?

Urodziny pirackie, kowbojskie czy kosmiczne? Jak najbardziej! Imprezy tematyczne cieszą się wśród dzieci ogromnym zainteresowaniem. Jeśli Twoje dziecko ma określone hobby, obsługa sali zabaw może uczynić je motywem przewodnim przyjęcia i zorganizować urodziny np. sportowe, taneczne, a nawet kulinarne!

Twój syn lub twoja córka uwielbia Psi Patrol, szaleje na punkcie Krainy Lodu lub bezustannie ogląda Świnkę Peppę? Wiele sal oferuje urodziny bajkowe, podczas których cały wystrój, atrakcje, gry i zabawy inspirowane są wybranym przez solenizanta filmem animowanym.

Niektóre miejsca dysponują kilkoma mniejszymi salkami tematycznymi, które mają stały wystrój, przeznaczonymi na przyjęcia urodzinowe, np. królewska, safari, hawajska. To do solenizanta należy decyzja, w której z nich będzie świętował z zaproszonymi gośćmi.

Urodzinowy poczęstunek

Oferty sal zabaw obejmują poczęstunek dla dzieci wraz z jednorazową zastawą. Z reguły można wybierać spośród kilku zestawów menu, które są przypisane do pakietów urodzinowych. W menu najczęściej znajdziemy różnego rodzaju ciasteczka, popcorn, chipsy, chrupki, paluszki, żelki, cukierki, owoce sezonowe, soki owocowe, wodę, a czasem nawet ciepłe danie, jak zapiekanka czy pizza. Krótko mówiąc: to, co dzieci lubią najbardziej.

Trafiają się bawialnie, które mają również w swojej ofercie pakiet urodzinowy bez poczęstunku – jeśli zdecydujesz się na tę opcję, wszystkie przekąski musisz zakupić we własnym zakresie.

Pamiętaj, że poczęstunek nigdy nie obejmuje najważniejszego produktu, czyli tortu urodzinowego – można zamówić go oddzielnie w sali zabaw lub przynieść własny, np. zakupiony w ulubionej cukierni. Dodatkowo zwykle istnieje także możliwość zamówienia szampana bezalkoholowego.

Co z rodzicami, gdy dzieci się bawią?

Część rodziców po przywiezieniu dzieci na urodziny nie będzie najprawdopodobniej wracać do domu, by potem przyjeżdżać ponownie, aby je odebrać. Perspektywa włóczenia się po okolicy, w czasie gdy dzieci dobrze się bawią, też nie jest zbyt zachęcająca. Dlatego wybierając salę na urodziny, warto upewnić się, czy jest w niej jakaś kawiarenka lub bistro, gdzie rodzice mogą w trakcie trwania imprezy posiedzieć, napić się czegoś i porozmawiać. Pewnie chętnie rzucą też okiem z tego miejsca na bawiące się pociechy.

Czas pędzi, a impreza się kręci…

Standardowo imprezy urodzinowe w salach zabaw nie trwają zbyt długo. Podczas świetnej zabawy w doborowym towarzystwie czas ten jeszcze bardziej nieubłaganie szybko mija.

My, dorośli, wiemy o tym dobrze także z własnego doświadczenia. Przy wyborze sali zabaw na urodziny zasięgnij więc informacji, czy istnieje w niej możliwość przedłużenia czasu trwania przyjęcia, np. o godzinę.

Zanim zdecydujesz się zarezerwować salę zabaw na urodziny, sprawdź czy jej oferta spełnia oczekiwania Twoje, ale przede wszystkim Twojego dziecka – Sale Zabaw

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.